28 maja, obchodzimy World Blood Cancer Day - Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi.

 To dzień solidarności z Pacjentami, dla których przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych często jest jedyną szansą na życie.

Niestety tylko 25% Pacjentów znajduje swojego dawcę w kręgu najbliższej rodziny. Dla pozostałych chorych jedynym ratunkiem jest znalezienie niespokrewnionego „bliźniaka genetycznego” w bazach dawców szpiku, takich jak Fundacji DKMS-  Dowiedz się więcej i zostań  potencjalnym Dawcą szpiku w bazie Fundacji DKMS:

Rejestracja jest szybka, bezpłatna i naprawdę może uratować komuś życie !

A w naszej szkole…już 13 czerwca…będzie się działo… samo DOBRO;

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w wyjątkowej inicjatywie, jaką jest #KOMÓRKOMANIA – ogólnopolski projekt edukacyjny Fundacji DKMS, który wspiera walkę z nowotworami krwi poprzez budowanie bazy potencjalnych Dawców szpiku. Dzięki temu nie tylko dorośli mają szansę stać się bohaterami dla chorych, ale również nasi uczniowie mogą nauczyć się, jak ważne jest niesienie pomocy innym.
Dla wielu chorych na nowotwory krwi znalezienie zgodnego Dawcy szpiku to jedyna szansa na powrót do zdrowia. 

Co 40 minut ktoś w Polsce dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi, dlatego rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku, mogą Państwo ofiarować drugiej osobie nadzieję na nowe życie. 

Proces rejestracji jest prosty i szybki – polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka oraz wypełnieniu krótkiego formularza. Każdy zdrowy dorosły w wieku od 18 do 55 lat może stać się częścią bazy Dawców i dołączyć do misji ratowania życia.
Dla naszych dzieci to niezwykle cenna lekcja – uczą się o solidarności, empatii i wartości zdrowia. Podczas specjalnych zajęć dostosowanych do ich wieku przybliżymy tematykę dawstwa, rozmawiamy o potrzebie wspierania innych, a także uczymy, jak w codziennym życiu każdy może pomagać. Dzięki temu kształtujemy w naszych uczniach postawy pełne odpowiedzialności i otwartości na pomoc innym.


Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału i rejestracji jako potencjalni Dawcy szpiku;

Akcja odbędzie się w naszej szkole 13 czerwca 2026r. (w SOBOTĘ) 

w godzinach 10.00- 14.00, przy okazji  PIKNIKU RODZINNEGO.

Wspólnie możemy być dla naszych dzieci wzorem odwagi i chęci niesienia pomocy, a dla osób potrzebujących – realną nadzieją na zdrowie i przyszłość.
Dziękujemy za wsparcie tak ważnej inicjatywy i za przykład, jaki razem możemy dać naszym dzieciom!

Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!

DOŁĄCZ DO NAS!

Projekt Dialog Społeczny - Edukacja Włączająca: Autyzm i My

Miło nam poinformować, że nasza szkoła weszła do zaszczytnego grona uczestników  projektu Dialog Społeczny - Edukacja Włączająca: Autyzm i My, finansowanym ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach inicjatywy Młodzi Obywatele.  

Jesteśmy przekonani, że nasze działania i zaangażowanie wpłyną  na jakość pracy w naszej szkole i wspólnie - nauczyciele, rodzice i uczniowie -  będziemy rozwijać wizję szkoły, która opiera się na  stworzeniu środowiska edukacyjnego przyjaznego  wszystkim uczniom, sprzyjającemu ich rozwojowi  i integracji.

 

Zakończenie roku szkolnego 2024/2025

I wakacji nadszedł czas...
Zakończyliśmy rok szkolny z radością i zadowoleniem. W ostatni dzień pobytu w szkole podsumowaliśmy ten intensywny rok szkolny.
Podczas Akademii nastąpiło uroczyste przekazanie w opiekę sztandaru szkoły, nowym członkom Pocztu sztandarowego.
Był to czas radości, podziękowań i wzruszeń..
Dla wszystkich Uczniów był to dzień szczególny, niezapomniany z pewnością dla Absolwentów szkoły, którzy otrzymali życzenia powodzenia i szczęścia na dalszej drodze życia i zdobywania wiedzy.
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych wydarzeń...
Uczniowie wzięli udział w konkursach przedmiotowych, muzycznych, zawodach sportowych, wycieczkach.. Rozwijali swoje zainteresowania na zajęciach szkolnych oraz zajęciach dodatkowych zorganizowanych w szkole: tanecznych z Elitą i Capoeirą, szachowych, językowych, zajęciach w ramach robotyki czy Druku 3D, muzyczno- plastycznych i sportowych (koszykówka i piłka nożna).
We współpracy z różnymi Instytucjami, w szkole realizowane były interesujące programy i projekty promujące zdrowy styl życia, m.in.: e-WF najmłodsi, Trzymaj Formę, Znamię! Znam je?, Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, Już pływam, Sztuka Widzenia, Zdrowo i Sportowo...
Spędzaliśmy wspólny czas ucząc się, bawiąc i rozwijając swoje relacje koleżeńskie, szkolne przyjaźnie...
Mamy jeszcze dużo do zrobienia...a więc- do zobaczenia we wrześniu!
Całej Szkolnej Społeczności życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku oraz wielu słonecznych i radosnych dni !
Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
 

"Wielka Historia w naszej małej Ojczyźnie..." Historia, która wciąż żyje...

Poniżej podajemy Państwu link do profilu fb Wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wolontariusze zajmują się m.in. opieką nad grobami cywilnych i wojennych ofiar Powstania Warszawskiego.
To bardzo szczytna i ważna działalność.
Będąc w wakacje w Warszawie zachęcamy do udziału w obchodach 81. rocznicy Powstania Warszawskiego.
"... Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy
Choć macie sami doskonalsze wznieść..."
Fragment: "Do młodych"
                                                                                                         Adam Asnyk

Kontakt

 

Szkoła Podstawowa

im. Michaliny Stasiukowej
 w Ochojnie

32-040 Ochojno
Podhalańska 27

tel. 12 270 41 01
szkola@spochojno.pl

 

Projekty i granty

BIP

 

Stan powietrza

Copyright © 2026. SP Ochojno Rights Reserved.