Halowe Mistrzostwa Świątnik Górnych w Lekkoatletyce

31 października na hali w Świątnikach Górnych odbyły się Halowe Mistrzostwa Świątnik Górnych w Lekkoatletyce, które honorowym patronatem objęła p. Małgorzata Duży - Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne. Nasza 21- no osobowa reprezentacja szkoły zdobyła aż 19 medali w rywalizacji indywidualnej oraz trzy z czterech możliwych do zdobycia pucharów w sztafetach biegowych. Biegnąc w sztafetach zdobywając puchar i 1 m-ce zajęli w kategorii chłopców rocznik 2007 i młodsi: Szymon Kuzera 6a, Gerard Gurgul 6b, Konrad Tomana 6b, Karol Piórecki 6b, w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi: Dawid Koczara 8a, Sebastian Gniadek 8a, Wojciech Klimek 8a, Szymon Janawa 7a.

Drugie miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2007 i młodsi zdobyły: Monika Kościelniak 6b, Jessica Kurleto 6a, Gabriela Kurnik 6a, Martyna Kaszowska 6b.

Medale indywidualne zdobywali:

w skoku w dal: Igor Krzeszewski (kl. 6b) I m-ce, Eryk Kucharczyk (kl. 7a) II m-ce, Szymon Janawa (kl.7a) III m-ce, Jessica Kurleto (kl. 6a) II m-ce

w rzucie piłką lekarską:

Gerard Gurgul (kl. 6b) I m-ce, Sergiusz Tupta (kl. 6b) II m-ce, Wojciech Klimek (kl. 8a) II m-ce, Szymon Janawa (7a) III m-ce, Jessica Kurleto (kl. 6a) I m-ce, Martyna Kaszowska (kl. 6b) II m-ce, Emilia Urbanik (8a) III m-ce

w biegu na 100 metrów:

Sebastian Gniadek (8a) I m-ce, Konrad Tomana (kl. 6b) II m-ce, Szymon Kuzera (kl.6a) III m-ce, Monika Kościelniak (kl.6b) III m-ce, Weronika Kłapacz

(kl. 8a) III m-ce

w biegach na 300 i 600 metrów:

Sebastian Gniadek (8a) I m-ce, Konrad Tomana (6b)

I m-ce, Karol Piórecki (kl. 6b) II m-ce, Martyna Kaszowska (kl.6b) II m-ce

Dodajmy, iż 27 września Szkolna Reprezentacja zdobyła drużynowe mistrzostwo gminy w Olimpiadzie Lekkoatletycznej.

Drużynę prowadzili: Maciej Brożek i Izabela Piskulak